Targi Reklama 360

W dniach 14-15 maja uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym - Technikum Organizacji Reklamy i Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych wzięli udział w Targach Reklama 360. Wyjazd na Targi został zorganizowany i sfinansowany w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z nowościami technologicznymi, innowacjami wykorzystywanymi w branży reklamowej i poligraficznej. Podczas 2 dniowego wyjazdu uczniowie mogli porównać i dokonać oceny rozwoju technicznego i technologicznego jaki nastąpił w branżach. W pierwszym dniu wyjazdu uczniowie odwiedzili Muzeum Techniki w Warszawie, zobaczyli m. in. jakich maszyn i sprzętu używano w dawnych latach w drukarstwie, kolejno odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli rozwinąć swoją kreatywność. Najważniejszym punktem wyjazdu było oczywiście uczestnictwo w Targach Reklama 360, gdzie młodzież mogła poznać współczesne technologie poligraficzne i reklamowe, Producentów najnowszych maszyn i urządzeń poligraficznych, liderów rynku Reklamy. W tegorocznej edycji Targów bardzo ważną rolę odgrywał projekt – Kreatywna Arena.

Kreatywna Arena była miejscem spotkań, tych którzy chcieli zaprezentować coś ciekawego, nowego i inspirującego. Podczas ARENY prezentowane były produkty, przeprowadzane były warsztaty. Uczniowie wzięli udział w prezentacji „Wstęp do druku 3D”, a następnie w otwartej dyskusji o tematyce druku 3D, co było jak wynika z ankiet ewaluacyjnych najciekawszym punktem programu podczas pobytu na Targach. Druk 3D mogli oglądnąć „na żywo” na jednym ze stoisk, co zobrazowało wiedzę i informacje przekazane na warsztatach. Temat ten był ciekawy i dla reklamowców i dla drukarzy. Reklamowcy z zaciekawieniem słuchali wykładów pt. „Integracja danych mobilnych i deskopowych w służbie marketingu” oraz „Reklama mobilna w praktyce”. Wszyscy zostali zapoznani z tematem: Jak optymalizować Działania reklamowe na Facebooku? Facebook najpopularniejszy w obecnej chwili portal społecznościowy, w oczach reklamowców to „kopalnia” klientów i warto wiedzieć jak do nich trafić.

Targi Reklama 360 to spotkanie branżowe, i nie mogło na nim zabraknąć przyszłych reklamowców i poligrafów, kształcących się w naszej szkole. Zapraszam do oglądnięcia galerii zdjęć z wyjazdu. Zdjęcia własne oraz z www.reklama360.eu

.

Monika Subik - Koordynator projektu.

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

  • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
    38-430 Miejsce Piastowe
  • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)