Spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Oddziału Żandarmerii Wojskowej.

13 czerwca 2014 naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – Pan Kpt. Sławomir Kokoszka z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie któremu towarzyszył, St. Chor. Robert Wydra oraz Chor. Andrzej Łakomy.

Pierwszym punktem wizyty było zapoznanie uczniów z pracą w różnych sekcjach żandarmerii wojskowej. Kapitan Sławomir Kokoszka wyraził swój podziw dla uczniów, którzy świadomie wybierają szkoły o profilu wojskowym z zamysłem związania swojej przyszłości z mundurem. Podkreślał, że osoba, która decyduje się na zawodową służbę wojskową, bezpośrednio wyraża zgodę na pełną dyspozycyjność i gotowość wypełnienia rozkazów w każdym czasie oraz udział w różnych działaniach zbrojnych, w tym - wyjazdach na misje wojskowe.

Pan Sławomir zapewniał, że jednostki są otwarte dla uczniów, aby mogli bliżej zapoznać się z funkcjonowaniem wojska. Zapowiedział też współpracę z żołnierzami z kadr, którzy bliżej nakreślą zadania żandarmerii oraz przekażą informacje z procedur naboru do jednostek ŻW. Gdy przyszła kolej na pytania, uczniów interesował zwyczajny dzień pracy żołnierza, generała oraz działania jakie są prowadzone w przypadku zagrożenia. Następnie odbyły się bardzo ciekawe pokazy w poszczególnych stanowiskach. Uczniowie mięli okazjĘ zapoznania się z symulatorem jazdy w pojazdach wojskowych. Mogli skorzystać z alkogoogli i symulatora zderzeń.

Dyrekcja szkoły kieruje szczególne podziękowania na ręce Pana Komendanta płk Sebastiana KALISZA dla funkcjonariuszy: Kpt. Sławomira Kokoszki, St. Chor. Roberta Wydra oraz Chor. Andrzeja Łakomego.

Dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie zajęć z adeptami naszej szkoły. Wizyta funkcjonariuszy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych uczniów oraz będzie motywacją do dalszego kształcenia się w kierunku przyszłej pracy mundurowej.

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

  • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
    38-430 Miejsce Piastowe
  • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)