Zdobywają doświadczenie zawodowe w Irlandii

Trwają 4 tygodniowe staże zawodowe w Irlandii uczniów i absolwentów technikum informatycznego i technikum organizacji reklamy Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastrowym.

Grupa 32 osób wyjechała do Irlandii żeby sprawdzić swoje umiejętności zawodowe, doskonalić język angielski. Staże organizowane są w ramach projektu „Zagraniczne staże i praktyki zawodowe dla uczniów i absolwentów techników”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Wartość stażu 1 uczestnika to kwota 2529,00 euro. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach w Dublinie i realizowane są według programu, który jest zgodny z kierunkiem kształcenia. Uczestnicy mają zagwarantowane podróż, zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin irlandzkich, kieszonkowe, dojazdy na staż, a także bogaty program kulturowy. W dni wolne od pracy mają zorganizowane spotkania integracyjne z stażystami z całej Europy, a także wycieczki fakultatywne m.in. na Klify Moherowe. Wszyscy dysponują bezpłatnym biletem lokalnym, dzięki któremu mogą dojechać w najdalsze i tajemnicze zakątki Dublina - w wolnym czasie mogą zwiedzać i zwiedzać…

Monika Subik
Koordynator projektu

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

  • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
    38-430 Miejsce Piastowe
  • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)