Obóz kondycyjno – szkoleniowy klas I Liceum Mundurowo – Administracyjnego w Ośrodku Szkoleniowym Straży granicznej nad morzem.

W dniach 06.06.2016- 12.06.2016 odbył się obóz kondycyjno – szkoleniowy pierwszych klas Liceum Mundurowo – Administracyjnego: I LO a, I LO b, I LO c, w miejscowości Łazy. Obóz został zorganizowany na terenie Ośrodka Szkoleniowo- Wypoczynkowego Straży Granicznej „ Na naszej rubieży” , który jest położony w odległości 100 m od morza. Kadrę obozu stanowili: p. Robert Przybyła – kierownik obozu, p. Wojciech Świstak, p. Grzegorz Tomoń, p. Renata Kmak – Frydrych. Przez cały czas czuwali nad młodzieżą wychowawcy: p. Marta Guzik, p. Beata Nowak, p. Dariusz Lalek.
Podczas trwania obozu sprawdzane były umiejętności uczniów oraz kondycja fizyczna i psychiczna. Program obozu obejmował: zaprawę poranną, zajęcia z topografii, marsz według mapy z wykorzystaniem busoli, marsz według azymutu, spływ kajakowy, strzelanie z broni palnej, na strzelnicy krytej w Koszalinie. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką morskiej ochrony granicy podczas pobytu w porcie Marynarki Wojennej oraz Placówce Straży Granicznej w Kołobrzegu.
Miłym akcentem obozu było: plażowanie, kąpiel w morzu, wyjazd do Gąsek połączony ze zwiedzaniem latarni morskiej oraz przejścia plażą do miejscowości Sarbinów i Mielno, a także kolacje przy ognisku.
Pogoda wyjątkowo dopisywała, jak również i „Pogoda ducha” uczestników nie zawiodła.
Dziękujemy organizatorom tego wspaniałego wyjazdu a młodzieży gratulujemy wytrwałości w niełatwych zadaniach.

Zobacz album w galerii zdjęć

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

  • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
    38-430 Miejsce Piastowe
  • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)