Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Nasi już w Dublinie!

Nasi już w Dublinie!

11 lipiec 2017 11:55

facebook twitter
Jak wcześniej informowaliśmy, grupa 20 uczniów i absolwentów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbywa wakacyjny staż zawodowy w Dublinie.

W dniu 2 lipca grupa pod opieką P. Agnieszki Penar odbyła podróż do Dublina, ogromne przeżycie dla większości uczestników, gdyż był to dla nich pierwszy lot w życiu. Późnym wieczorem wylądowali szczęśliwie w Dublinie, skąd zostali odebrani przez rodziny goszczące. Wszyscy uczestnicy zostali zakwaterowani u rodzin irlandzkich, dla poczucia bezpieczeństwa i również po to aby każdy poczuł gościnność Irlandczyków, mógł na co dzień „szlifować” j. angielski m.in. podczas wspólnych posiłków. Staże rozpoczęły się 3 lipca (poniedziałek). Pierwszy dzień był typowo organizacyjny, wszyscy spotkali się w Infiniti Business College w samym centrum Dublina. To właśnie z tą instytucją Szkoła realizuje wspólnie projekt. Wszyscy zostali miło przywitani przez koordynator ze strony IBC – P. Ewę Kilar – Magdziarz oraz Placement Officera. Na miejscu otrzymali mapy, karty telefoniczne, bilety miesięczne, przeanalizowano dojazd do miejsc odbycia staży, zasady bezpieczeństwa. Również w tym dniu poznano najbliższą okolicę College’u – Centrum, lokalizację przystanków. Był to dzień pełen wrażeń, niepewności czy młodzież sobie poradzi językowo, organizacyjnie i również psychicznie, bo towarzyszył im ogromny stres. Następnego dnia wszyscy dotarli na miejsca odbycia staży i wszyscy zostali przyjęci po odbyciu rozmów kwalifikacyjnych. Zespół koordynujący projekt mógł odetchnąć i pokazać kciuk do góry – Well done! Tydzień minął szybko, stażyści czując się coraz pewniej radzili sobie coraz lepiej z dojazdem i również j. angielskim. Na zakończenie tygodnia wszyscy udali się na wspólna wycieczkę do Glendalough aby uspokoić emocje i nabrać sił do pracy na następny tydzień.
Staże są realizowane w ramach projektu „ Zagraniczne staże zawodowe dla młodych zawodowców” Nr projektu: 2016-1-PL01-KA102-025716, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza Edukacja Rozwój ( PO WER).

Monika Subik – koordynator projektu