Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Zakończyły się staże zawodowe w Irlandii.

Zakończyły się staże zawodowe w Irlandii.

25 sierpień 2017 17:45

facebook twitter

Dla naszych uczniów i absolwentów pobyt w Irlandii to już historia…
Końcem lipca cała grupa 20 osób szczęśliwie wróciła do Polski. Staże zawodowe w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe dla młodych zawodowców”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) zostały zrealizowane.
Czy uczestnicy wykorzystali szanse i możliwości jakie dawał im staż w Dublinie?
Myślę, że TAK. Analizując sprawozdania wypełnione po zakończeniu stażu dla Komisji Europejskiej, dokumenty, certyfikaty i zdjęcia myślę że pobyt tej grupy był bardzo udany. Grupa od samego początku sobie świetnie poradziła – bez problemu dotarli do Firm, nawiązali dobry kontakt z współpracownikami, byli bardzo zmotywowani do pracy. Dlatego m.in. wszyscy mogą pochwalić się wysokimi ocenami, pochlebnymi opiniami. Większość uczestników otrzymało referencje po zakończeniu stażu. Mimo, że był to przede wszystkim czas pracy, zdobywania doświadczenia zawodowego, nauki j. angielskiego, nauki punktualności i systematyczności nikt nie narzekał.
Stażyści twierdzą, że nie zmarnowali ani chwili będąc w Irlandii. Po stażu, który trwał 7 godz. dziennie, spotykali się w małych grupach i korzystali z oferty miasta. Zwiedzili bardzo dużo, poznali Dublin – stolicę Irlandii. Dzięki darmowym przejazdom mogli dojechać w każdy zakątek miasta. Wszyscy zgodnie twierdzą, że pobyt w Irlandii wpłynął w dużym stopniu na poprawę umiejętności językowych.
Większość uczestników zapewniała mnie, że chętnie zostaliby w Dublinie, lub powtórzyli staż za rok.