Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Tourist Attraction in our region

Tourist Attraction in our region

05 czerwiec 2008 20:28

facebook twitter

SPRAWOZDANIE

W dniach 21.04 - 24.04.2008r. odbyła się wymiana młodzieży MZSP w Miejscu Piastowym. Wymiana została zorganizowana w ramach europejskiego programu e-Twining, którego celem była realizacja projektu „Tourist Attraction in our region”. Dziewięciu uczniów wyjechało do Akademii Hotelowej w Bratysławie. Opiekunami byli pani mgr Alicja Kosiorowska i ks. Marek Czaja.


Wyjazd miał miejsce 21.04 o godzinie 800 spod szkoły. O godzinie 1800 uczniowie zapoznali się w parku miejskim w Bratysławie ze swoimi gospodarzami, po czym rozeszli się do domów.


Przedpołudnie 22.04 młodzież spędziła w szkole zwiedzając ją, a także uczestnicząc w lekcjach. Po lunchu gospodarze zabrali grupę do Starego Miasta, na zamek Hradya, wieczorem do centrum handlowego Aupark na zakupy.


Dzień 24.04 rozpoczął się wycieczką na ruiny zamku w Devonie. W południe wszyscy udali się na lunch do szkoły. Następnie uczniowie wybrali się na wieże telewizyjną Kamsik skąd mogli oglądać panoramę Bratysławy i Wiednia. Wieczorem po zakupach w lokalu miał miejsce wieczorek pożegnalny.


Ostatniego dnia tj. 24.04 odbyła się wycieczka do Wiednia. Młodzież pod okiem przewodnika zobaczyła m.in. Hofhurg, katedrę św. Stefana oraz plac Schonbrunn.


O godzinie 1600 uczniowie pożegnali się z Wiedniem, po czym wyruszyli w drogę powrotną. O godzinie 100 w nocy byli już w Miejscu Piastowym.


Wszyscy uczestnicy miło wspominają wyjazd. Przywieźli ze sobą wiele przeżyć, wrażeń i pamiątek. Warto było skorzystać z takiej szansy. Każdy chciałby udać się w tak wspaniałą podróż jeszcze raz.


Zobacz galerię zdjęć

Kamila Mercik