WYJAZD SZKOLENIOWY UCZNIÓW KL. IV TI
Dodane przez Administrator dnia 30 październik 2017 12:30

W dniach 24-25 października 2017 roku uczniowie klasy 4 technikum informatycznego wraz z opiekunami panią Dominiką Michalak i panem Wojciechem Ryniem wzięli udział w dwudniowej wycieczce szkoleniowej.

Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili dwie hale zakładu produkcyjnego Fibrain zajmującego się wytwarzaniem okablowania strukturalnego w postaci światłowodów w Zaczerniu k. Rzeszowa i w Jasionce. Po zwiedzeniu fabryki i prześledzeniu procesu produkcji światłowodów ...


Treść rozszerzona

W dniach 24-25 października 2017 roku uczniowie klasy 4 technikum informatycznego wraz z opiekunami panią Dominiką Michalak i panem Wojciechem Ryniem wzięli udział w dwudniowej wycieczce szkoleniowej.

Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili dwie hale zakładu produkcyjnego Fibrain zajmującego się wytwarzaniem okablowania strukturalnego w postaci światłowodów w Zaczerniu k. Rzeszowa i w Jasionce. Po zwiedzeniu fabryki i prześledzeniu procesu produkcji światłowodów mili okazję obejrzeć poszczególne etapy testowania gotowych wyrobów. W godzinach popołudniowych uczniowie wzięli udział w bloku szkoleniowym, którego tematem głównym było spawanie światłowodów. Każdy miał okazję samodzielnie spawać włókna światłowodowe.

Drugiego dnia, również od strony praktycznej, uczestnicy zapoznali się z konfiguracją elementów sieci Cisco – VoIP, a także z organizacją serwerowni w przedsiębiorstwie. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów nowościami technologicznymi, innowacjami wykorzystywanymi w branży informatycznej, poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej zawodowej uczniów, poznanie środowiska pracy.
Wyjazd odbył się w ramach projektu „MŁODZI ZAWODOWCY NA START”
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020,
Działanie 9.4 Poprawa edukacji i kompetencji w regionie
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego