Czytamy z Prezydentem RP "Katarynkę Bolesława Prusa"
Dodane przez Administrator dnia 25 październik 2019 10:50
Akcja Narodowe czytanie polskiej literatury organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza ...
Treść rozszerzona
Akcja Narodowe czytanie polskiej literatury organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
W 2013 roku odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, następne edycje to :
2014 - Trylogia Henryka Sienkiewicza,
2015 - "Lalka" B. Prusa
2016 - "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza
2017 - Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
2018 - to szczególna data - stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - i właśnie powieść "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego została wybrana przez Parę Prezydencką - bo przedstawia wizję wolnej i nowej Ojczyzny w sercach powracających do kraju po tułaczce - Polaków.
2019 - Para Prezydencka - Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda do wspólnego czytania polskiej literatury wybrali aż 8 nowel polskich charakteryzujących się różnymi stylami powstałymi w różnych epokach literackich.
Rozpoczęli czytanie od noweli B. Prusa "Katarynka" - której fragmenty dziś my uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych - odpowiadając na apel pary prezydenckiej - kontynuujemy już czwarty rok i dziś zaprezentowaliśmy.
Szanowni goście - zapraszamy do wspólnego czytania.