witamy na stronie MZSP

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Ks. Bronisława Markiewicza

Jestes tutaj: Strona główna > Aktualności


MZSP na VI Pieszej Pielgrzymce z Pruchnika do Przemyśla

W dniu 15 września 2017 r. w kościele pw. św. Mikołaja w Pruchniku sprawowana była Eucharystia, jako dziękczynienie w 150 rocznicę święceń kapłańskich bł. ks. Bronisława Markiewicza. Msza św. rozpoczynała VI Pielgrzymkę z Pruchnika do Przemyśla, której trasa wiodła przez miejscowości:

Survival

Wspólnota BEER Scheba

Spotkanie Sztabu koordynującego wdrażanie „Edukacji wojskowej” w certyfikowany pion klas mundurowych MZSP

Pilotażowy program MON dla klas mundurowych to ogólnopolski projekt, realizowany przez MON w latach szkolnych 2017/2018 oraz 2018/2019. Projekt ma na celu wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego.
Zasadniczym celem programu jest wsparcie procesu odbudowy rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP. Zgodnie z przyjętymi przez MON założeniami, uczniowie szkół objętych niniejszym programem, jako pełnoletni absolwenci mają prawo ...

Na salonach wojska – MZSP po odbiór CERTYFIKATU na spotkaniu z Ministrami Obrony

W dniu 5 września 2017 r. uczniowie klas mundurowych oraz poczet sztandarowy Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym uczestniczyli na zaproszenie kierownictwa Resortu Obrony w otwarciu  Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Kiermasz podręczników

od 11-13 września 2017 r. w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz podręczników używanych (sprzedaż i wymiana).

Poniedziałek: 9.40 - 13.35
Wtorek: 9.40 - 13.35
Środa: 9.40 - 14.30

MZSP i UROCZYSTY APEL KLAS MUNDUROWYCH PODCZAS MSPO 2017 NA TARGACH W KIELCACH

Uroczysty apel mundurowy z udziałem Ministra Antoniego Macierewicza zainaugurował pilotażowy program dla szkół mundurowych pod nazwą „Edukacja Wojskowa”.
W uroczystości wzięli udział nauczyciele, przedstawiciele uczniów z 50 szkół z certyfikowanymi klasami mundurowymi za całej Polski.

Z Komendantami, Arcybiskupem i Generałem – inauguracja w Miejscu Piastowym

W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym w Miejscu Piastowym odbyło się po raz kolejny rozpoczęcie zajęć edukacyjnych, po raz kolejny także, wydarzenie to zaszczycili  wyjątkowi goście. Uroczystej liturgii już po raz drugi z rzędu przewodniczył J.E. ks. Arcybiskup, Metropolita przemyski  Adam Szal, któremu towarzyszył dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu ks. dr Waldemar Janiga. Homilię utrzymaną w ciepłym ojcowskim tonie wygłosił Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła ks. Dariusz Wilk. Obecny był także Ekonom Generalny i Radca ks. Jerzy Sosiński...

Plan lekcji

plan

UWAGA

Od dnia 4 września 2017 r. w naszej szkole obowiązuje plan lekcji, który jest już dostępny na stronach MZSP.

Kliknij tutaj aby zobaczyć szczegóły

Rozpoczęcie Roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 r. odbędzie się Inauguracja Roku Szkolnego w Michalickim Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Wszystkich uczniów zapraszamy na godz. 9.30 do sanktuarium św. Michała Archanioła. Szczegółowy plan rozpoczęcia roku szkolnego, będzie podany w najbliższym czasie.

Uczniowie klas II oraz III mundurowych obowiązkowo przychodzą w mundurach. Na rozpoczęcie roku szkolnego serdecznie zapraszamy również Rodziców naszych podopiecznych.

Dyrekcja

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW INTERNATU

3 września 2017 r. (niedziela) od 18.00 rozpocznie się kwaterowanie uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy złożyli prośbę o przyjęcie do internatu. Każdy mieszkaniec powinien posiadać:

  • komplet pościeli
  • koc
  • przybory toaletowe
  • ręczniki
  • pantofle
Miesięczna opłata stała w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 60 zł, stawka dzienna żywieniowa 12 zł.