Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Na salonach wojska – MZSP po odbiór CERTYFIKATU na spotkaniu z Ministrami Obrony

Na salonach wojska – MZSP po odbiór CERTYFIKATU na spotkaniu z Ministrami Obrony

07 wrzesień 2017 16:18

facebook twitter

W dniu 5 września 2017 r. uczniowie klas mundurowych oraz poczet sztandarowy Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym uczestniczyli na zaproszenie kierownictwa Resortu Obrony w otwarciu  Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

 Impreza poprzedzona była spotkaniem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza z delegacjami szkół mundurowych, które zostały zakwalifikowane do pilotażowego programu szkolenia proobronnego w szkołach ponadgimnazjalnych. Kończy się on posiadaniem szczególnych uprawnień przy ubieganiu się o przyjęcie do wyższych uczelni mundurowych oraz nabywaniem odpowiednich umiejętności praktycznych ułatwiających uzyskiwanie pracy w strukturach różnego rodzaju służb.

Odpowiedzialny w MON za edukację min. Michał Dworczyk wręczył poszczególnym placówką edukacyjnym certyfikaty potwierdzające współpracę. Obecność na kieleckim Salonie stanowiła dla młodzieży okazję do kontaktu z najnowocześniejszym sprzętem w jaki aktualnie zaopatrywane są formacje militarne na cały świecie.