Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Dzień europejski

Dzień europejski

29 listopad 2017 12:49

facebook twitter

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2017 ustalonego przez Komisję Europejską na 20-24 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Irlandzki. Z tej okazji w szkole można było zauważyć symbole Irlandii, wystawy tematyczne, plakaty, a także uczniów i uczennice przebrane w stroje irlandzkie. Imprezie towarzyszyło również zakończenie i podsumowanie projektu „Europejskie staże zawodowe dla młodych zawodowców”.

Projekt realizowany był w naszej szkole przez ostatni rok. Na auli szkolnej pojawiła się piękna sceneria, na tle której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zaprezentowano film z realizacji staży i projektu w Irlandii, prezentację multimedialną o Irlandii. Dzień zakończył się wesołym i smacznym akcentem – młodzież z Gimnazjum zatańczyła narodowy taniec irlandzki, natomiast w auli szkolnej częstowano tradycyjnym daniem irlandzkim – „irish stew” oraz smakołykami, które zostały przyozdobione barwami narodowymi Irlandii i symbolami Unii Europejskiej.

Zrealizowano w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe dla młodych zawodowców”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)