„A nadzieja znów wstąpi w nas …”

Słowa tej pastorałki są i powinny być zawsze drogowskazem dla nas wszystkich, w okresie Bożego Narodzenia szczególnie.

Nadzieja powtarzanego cudu, który od dwóch tysięcy lat budzi w nas tęsknotę i wiarę w lepszy Świat, na przemianę nas samych w lepszych ludzi.

Atmosferę tej cudownej chwili – przyjścia na świat Bożej dzieciny – odtworzyli w pięknym wigilijnym nastroju uczniowie klas Michalickiego Gimnazjum i Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Przygotowany przez nich spektakl połączył piękną domową, tradycyjną wigilię z wizytą w stajence betlejemskiej, podczas której aktorzy włączyli do wspólnego kolędowania także zaproszonych widzów, koleżanki i kolegów oraz Grono Pedagogiczne.

Wspólne przeżywanie wigilijnego misterium było również momentem składania przez uczniów obietnic narodzonemu Jezusowi:
- posłuszeństwa wobec rodziców, wychowawców, czystego serca wobec Boga i wzajemnego poszanowania siebie. Ale były też i życzenia płynące od wykonawców do Wszystkich ludzi dobrej woli, które zostały wyrażone w pięknym wierszu:

„Szczęśliwi Ci, co w cichą Bożą noc, dzieląc się opłatkiem biegną myślami ku wszystkim
Ogarniają ich w swym sercu, w podzięce za jedność daną w tę noc przez Niego.”

Dziękując młodzieży i opiekunom koła teatralnego za wzruszające chwile, spędzone wspólnie w trakcie spektaklu pani dyrektor Maria Sołtysik podkreśliła profesjonalizm i ich zaangażowanie w stworzeniu prawdziwie polskiej, tradycyjnej wieczerzy wigilijnej, którą to udało połączyć się z ciekawym obrazem pasterki.

Miłym akcentem było wręczenie widzom przez aktorów spektaklu zrobionych przez siebie kartek świątecznych z życzeniami zawartymi w wyżej cytowanym wierszu.

Opiekunowie koła:
p. Renata Kmak-Frydrych
p. Danuta Rabska
p. Marta Guzik

Współpracujemy z:

Przejdz na zawodowstwo
PTI ECDL
Akademia Cisco
cyfryzacja

Projekty

Kontakt

  • Ul. Ks. Bronisława Markiewicza 25b
    38-430 Miejsce Piastowe
  • Tel/Fax. 13 43 530 70 (Sekretariat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 73 (Internat)
  • E-mail:
  • Tel. 13 43 530 70 (Warsztaty)