Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: XXI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej – MZSP znowu na podium

XXI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej – MZSP znowu na podium

05 kwiecień 2018 22:16

facebook twitter

W dniu 14 marca, 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie odbył się XXI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej z lat 70-tych. Michalicki Zespół Szkół w Miejscu Piastowym reprezentowały dwie solistki: Natalia Wróbel z klasy II A(,,Always on my mind”-Elvis Presley) i Gabriela Szczepanik z klasy II D( ,,Hooked on the feeling”- Blue Swede) oraz jeden duet w składzie: Adrianna Chęć z klasy II D i Gabriela Zięba z klasy II C (,,Joline”- Dolly Parton).
Dokonując oceny Jury brało pod uwagę:

  • muzykalność i warunki głosowe wykonawców
  • wartość artystyczną prezentacji
  • poprawność językową

Radość była ogromna, gdy wśród zwycięzców III miejsce zajęły Ada i Gabrysia w kategorii najlepszy duet, natomiast Gabrysia i Natalia zostały wyróżnione za walory artystyczne i poprawność językową.

Należy również podkreślić, że celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych i poszukiwanie nowych możliwości edukacji a także rozwijanie umiejętności językowych i uzdolnień muzycznych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach muzycznych.

Magdalena Michalska & Katarzyna Wiśniewska