Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Wyjazd edukacyjno – szkoleniowy do Torunia naszych grafików i reklamowców.

Wyjazd edukacyjno – szkoleniowy do Torunia naszych grafików i reklamowców.

19 kwiecień 2018 18:38

facebook twitter

W dniach 4.04.2018 do 6.04.2018 r. w ramach projektu „Młodzi zawodowcy na START” został zorganizowany wyjazd szkoleniowy do Torunia dla klas II i III Technikum Organizacji Reklamy i Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych.
Pierwszego dnia w drodze do Torunia uczniowie odwiedzili w Markach Drukarnię i Wydawnictwo „Michalineum”, które prowadzone jest przez Michalitów. Po dotarciu na wieczór do Torunia uczestnicy zostali zakwaterowani w komfortowych pokojach na terenie kampusu WSKSiM.

Nazajutrz wszyscy udali się do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej gdzie przygotowane były  warsztaty z telewizyjne, radiowe, graficzne i reklamowe. Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek uczelni, zostali zapoznani z kierunkami studiów, o których opowiadali studenci. Warsztaty pozwoliły uczniom zrozumieć media na wyższym poziomie. Wykładowcy byli bardzo otwarci i zachęcająco opowiadali o swojej pracy związanej z mediami, zachęcali uczniów do czynnego udziału. Można było spróbować swoich sił przed kamerą, poczuć się jak prawdziwy prezenter telewizyjny. Następnie uczestnicy zwiedzili Radio Maryja i Telewizję „Trwam” oraz studencką telewizję/studio TIMLA. Było to bardzo ciekawe przeżycie, przedstawiające prawdziwą pracę w mediach. Pod wieczór grupa udała się na spotkanie z Przewodnikiem aby zwiedzić piękne miasto Toruń. Pogoda dopisała to uśmiech na twarzach wszystkich gościł przez cały pobyt w Toruniu. Trzeciego dnia warsztaty były kontynuowane do południa, podczas których realizowane były zajęcia z grafiki komputerowej. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do Sanktuarium NMP Gwiazdy nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ciekawi tematyki i chętnie angażowali się podczas zajęć w ćwiczenia. Bardzo podobała się im zarówno sama wycieczka, jak i uczelnia, a wszelkie warsztaty, wizyta w studiu telewizyjnym z pewnością zostanie na długo w ich pamięci. 

Wyjazd zorganizowany w ramach projektu   „MŁODZI ZAWODOWCY NA START”