Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza - Aktualności: Czytamy z Prezydentem RP "Katarynkę Bolesława Prusa"

Czytamy z Prezydentem RP "Katarynkę Bolesława Prusa"

25 październik 2019 10:50

facebook twitter
Akcja Narodowe czytanie polskiej literatury organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
W 2013 roku odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, następne edycje to :
2014 - Trylogia Henryka Sienkiewicza,
2015 - "Lalka" B. Prusa
2016 - "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza
2017 - Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
2018 - to szczególna data - stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - i właśnie powieść "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego została wybrana przez Parę Prezydencką - bo przedstawia wizję wolnej i nowej Ojczyzny w sercach powracających do kraju po tułaczce - Polaków.
2019 - Para Prezydencka - Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda do wspólnego czytania polskiej literatury wybrali aż 8 nowel polskich charakteryzujących się różnymi stylami powstałymi w różnych epokach literackich.
Rozpoczęli czytanie od noweli B. Prusa "Katarynka" - której fragmenty dziś my uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych - odpowiadając na apel pary prezydenckiej - kontynuujemy już czwarty rok i dziś zaprezentowaliśmy.
Szanowni goście - zapraszamy do wspólnego czytania.